„Polityczna kawa”. Suski: Trzymam kciuki za Budkę, żeby przetrwał i pogrążył PO do końca

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Gośćmi Tomasza Sakiewicza w „Politycznej kawie” są poseł niezrzeszony Łukasz Mejza, poseł PiS Marek Suski oraz poseł KO Katarzyna Piekarska.

Łukasz Mejza zauważył, że szczególnie Koalicja Obywatelska myślała, że głosowaniem w wprawie ratyfikacji ustawy o Krajowym Planie Odbudowy da się obalić rząd. – Borys Budka moim zdaniem stracił moralne prawo do kierowania opozycją i Platformą Obywatelską – stwierdził Mejza.

– Nie zgadzam się ze wszystkim, co przedstawił rząd, ale nie może tak być, że mimo tych różnic nie będę tego wspierał. Trzeba to wspierać dla Polek i Polaków – powiedział.

Łukasz Mejza uważa, „że trzeba przemodelować dyskusję w Polsce, teraz wymaga się określenia po którejś ze stron, ale wtedy nie ma możliwości reprezentowania Polski, on znika z horyzontu przez zaślepienie nienawiścią”.

Zapytany o to, jak „zlepiłby” teraz opozycję, powiedział: „nie lepiłbym z tego, co jest na polskiej scenie politycznej, zwłaszcza po lewej stronie”. Według Mejzy „w Polsce brakuje solidnej centrowej formacji”. – Będę tworzył to środowisko centrum. Polska w wojnie polsko-polskiej potrzebuje racjonalnego centrum. Nie ma co stawiać na zgrane karty. Projekt pod auspicjami Komorowskiego to jak pocałunek śmierci. To może być najwyżej centrum obciachu – mówił Łukasz Mejza.

Zapowiedział, że będzie grupował ludzi, „którzy chcą się skupiać na gospodarce, samorządach i rolnictwie”.

Według Katarzyny Piekarskiej list wysłany do PO „jest jakimś problemem naszego koalicjanta”. – Ze swojego doświadczenia wiem, że lepiej najpierw przegadać sprawy we własnym gronie – powiedziała.

Według posłanki „to list ludzi zatroskanych o własną formację”. – Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś dobrego – zapewniła. Dodała jednak, że jest związana z partią Barbary Nowackiej i na tych działaniach się skupia.

– PO jest głównym członem Koalicji i życzę kolegom, żeby jak najszybciej się uporali z problemami – powiedziała.

Marek Suski mówił, że „opozycja zajmuje się głupstwami, zamiast zająć się programem dla Polski”. – Dzisiaj Lewica wybrała swoją drogę, stąd moim zdaniem spadek sondaży Koalicji Obywatelskiej. Myślę, że elektorat przejdzie z Platformy do Lewicy. Okaże się, że PO jest nie trzecią a czwartą siłą polityczna – dodał. – Trzymam kciuki za Borysa Budkę, żeby przetrwał i pogrążył PO do końca – żartował Suski.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy