Nowe obostrzenia w kolejnych województwach. Konferencja Adama Niedzielskiego i Piotra Müllera

Artykuł
Fot. Facebook/KPRM

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozwiązań zaostrzających restrykcje w województwach mazowieckim i lubuskim – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd wziął po uwagę dynamikę rozwijającej się sytuacji epidemicznej.

Niedzielski poinformował, że od 15 do 28 marca w województwach mazowieckim i lubuskim zostaną zaostrzone restrykcje. Zamknięte będą m.in. hotele, baseny, muzea, kina, teatry oraz obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Klasy I-III wrócą do nauki hybrydowej.

Niedzielski poinformował, że jutro pojawi się rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki regulujące ten sposób edukacyjny w tych dodatkowych województwach.

Dotychczas, w związku z regionalnie zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem, podobne restrykcje wprowadzone zostały pod koniec lutego w woj. warmińsko-mazurskim oraz od nadchodzącej soboty w woj. pomorskim.

- Czeka nas kontynuacja wzrostów zachorowań, apeluję żebyśmy już w tej chwili, nie czekając na wprowadzenie regulacji, znowu zaczęli stosować regułę "zostań w domu - zaapelował Niedzielski.

- Jeśli chcemy, aby te wzrostu osiągnęły swoje apogeum przed świętami, to musimy stosować podstawowe reguł bezpieczeństwa, takie jak zasłanianie twarzy, zachowywanie dystansu czy wietrzenie pomieszczeń - dodał.

 

Źródło: Facebook/KPRM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy