Neumann: ruch Trzaskowskiego powstanie dopiero po działaniach w stołecznej oczyszczalni "Czajka"

Artykuł
Tworzenie ruchu obywatelskiego Trzaskowski zapowiedział 17 lipca
Wikipedia

Sławomir Neumann z Koalicji Obywatelskiej wypowiadał się na antenie Radia ZET m.in. na temat ruchu obywatelskiego Rafała Trzaskowskiego: - Zostanie zainaugurowany najprawdopodobniej w połowie października. Na posiedzeniu zarządu PO Trzaskowski zapowiedział, że ogłosi go dopiero po zakończeniu pierwszego etapu działań po awarii w stołecznej oczyszczalni "Czajka" – mówił komentował polityk.

Dodał, że trzeba będzie poczekać „kilka tygodni, cztery, pięć, może sześć". Zdaniem Neumanna, „w połowie października będziemy świadkami powołania ruchu".

Były szef klubu PO zapewniał, że ruch ma nie być partią, ale wsparciem dla partii.

- Ja nie jestem zainteresowany działalnością w jakimkolwiek ruchu, jestem zainteresowany budowaniem silnej Platformy - zaznaczył Neumann w rozmowie z Radiem ZET.

Pierwotnie planowano, że ogłoszenie szczegółów dotyczących tworzonego przez Trzaskowskiego ruchu będzie miało miejsce 5 września. W miniony wtorek prezydent Warszawy zaznaczył, że inauguracja zapowiadanego przez niego ruchu obywatelskiego odbędzie się prawdopodobnie za kilka tygodni. Podkreślił wówczas, że w tej chwili koncentruje się na rozwiązaniu problemów wynikających z awarii w oczyszczalni "Czajka".

Tworzenie ruchu obywatelskiego Trzaskowski zapowiedział 17 lipca podczas wiecu w Gdyni. Wtedy też po raz pierwszy padła nazwa "Nowa Solidarność".

 

Źródło: Radio Zet, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy