Mocne słowa prezydenta. "Przepraszam za rodaków, którzy w czasie epidemii zachowali się podle"

Artykuł

"Przepraszam za rodaków, którzy w czasie epidemii zachowali się nieodpowiedzialnie czy podle"- powiedział prezydent Andrzej Duda na antenie Radia Katowice. Prezydent w swojej wypowiedzi odniósł się do przypadków hejtu, który dotknął Ślązaków oraz medyków.

Proszony o odniesienie się do niedawnej medialnej wypowiedzi b. rektora Uniwersytetu Śląskiego, filozofa i literaturoznawcy prof. Tadeusza Sławka, że "nie ma wystarczających słów potępienia dla hejtu, jaki spotyka Śląsk w okresie pandemii", a także do przypadków hejtu dotykającego medyków, Andrzej Duda przypomniał, że Polacy są "dużym narodem".

"Jest nas 38 milionów. Zawsze patrzę na to w ten sposób, że niestety dramatyczne przypadki głupoty ludzkiej, chamstwa - przepraszam za to mocne słowo - czy zwykłej bezmyślności, jakiejś takiej podłości, po prostu zdarzają się. Przepraszam jako Prezydent Rzeczypospolitej za tych wszystkich naszych rodaków, którzy zachowali się w tym czasie nieodpowiedzialnie czy wręcz podle. Strasznie jest to dla mnie przykre" - zadeklarował.Źródło: PAP, Radio Katowice

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy