Müller o sytuacji w USA: przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem

Artykuł
Odnosząc się do sytuacji w Stanach Zjednoczonych, Müller podkreślił, że zawsze należy unikać działań o charakterze przemocowym.
PAP

Stany Zjednoczone są dojrzałą demokracją, z dojrzałymi mechanizmami państwowymi, jestem przekonany, że poradzą sobie z obecną sytuacją wewnętrzną, przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

W środę po południu czasu lokalnego, zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa wtargnęli do Izby Reprezentantów i Senatu, powodując przerwanie obrad Kongresu, który zebrał się, aby ostatecznie zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich z 3 listopada 2020 roku, wygranych przez Demokratę Joe Bidena.

Doszło do starć protestujących z policją. Interweniowała Gwardia Narodowa. Burmistrz Waszyngtonu wprowadziła w mieście godzinę policyjną, którą będzie obowiązywać od godz. 18 czasu lokalnego.

Odnosząc się do sytuacji w Stanach Zjednoczonych, Müller podkreślił w Polskim Radiu 24, że zawsze należy unikać działań o charakterze przemocowym.

- I to jest jedyny komentarz, który w każdej sytuacji, gdziekolwiek na świecie pojawiają się działania o charakterze właśnie tego typu, należy stosować - powiedział rzecznik rządu.

- Stanu Zjednoczone są dojrzałą demokracją, jestem przekonany, że poradzą sobie z tą sytuacją, która ma miejsce obecnie, mają dojrzałe mechanizmy wewnątrz państwa - stwierdził Müller.

Podkreślił, że przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem.

- I to dotyczy również Polski i również zachowań, które mają miejsce w innych krajach czasami, gdzie faktycznie do użycia przemocy przez osoby niezadowolone z jakichś rozstrzygnięć dochodzi - dodał rzecznik rządu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy