Müller: Dania raczej nie zrezygnuje ze szczepionek J&J

Artykuł
Dania decyduje się zachować szczepionki - poinformował Müller
Fot. Flickr/Albert

– Z informacji, które pozyskaliśmy wynika, że Dania jednak nie zrezygnuje na stałe ze szczepionek firmy Johnson&Johnson. Podtrzymaliśmy deklarację ich odkupienia, jeżeli tylko Dania podjęłaby inną decyzję – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller był pytany o list, który premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu napisał do premier Danii Mette Frederiksen. Szef rządu złożył propozycję odkupienia niewykorzystanych przez Danię szczepionek firmy Johnson&Johnson.

Rzecznik rządu zaznaczył, że Mateusz Morawiecki rozmawiał z premier Danii również na szycie w Porto. – Natomiast z tych informacji, które w tej chwili pozyskaliśmy wynika, że Dania jednak decyduje się na to, żeby te szczepionki zachować u siebie – powiedział.

– Nie wydaje się, żeby Dania zrezygnowała z korzystania ze szczepionki Johnson&Johsnon w taki sposób stały. Ja się nie dziwię, bo ta szczepionka jest skuteczna, jest dobra – podkreślił. – Ale także podtrzymaliśmy deklarację zakupów tych szczepionek, jeżeli tylko Dania by podjęła inną decyzję – dodał Müller.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy