Minister Gliński obnaża "rewelacje" mediów" ws. finansowania filmu "Kler": Informuję, że nie dałem ani grosza na ten cel

Artykuł
Telewizja Republika

"W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat finansowania filmu "Kler” informuję, że nie dałem ani grosza na ten cel" – napisał dziś na Twitterze minister kultury Piotr Gliński.

W poniedziałek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał na Facebooku: "ważne pytanie do wicepremiera Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film 'Kler'? Zwłaszcza, że tyle innym projektom odmówiono".

– W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat finansowania filmu "Kler" informuję, że nie dałem ani grosza na ten cel – odpowiedział, zaprzeczając tym samym sensacjom mediów.

 Jak poinformował minister, film "był finansowany decyzjami p. Odorowicz i Sroki - byłych dyrektorek PISF, mianowanych przez poprzedników, na których działania - zgodnie z prawem, nie mieliśmy wpływu".

Isakowicz-Zaleski napisał, że "pytanie to kieruje też do prezydenta Jacka Majchrowskiego, bo pieniądze poszły także z kieszeni mieszkańców Krakowa".

W poście znalazł się również zrzut ekranu strony internetowej filmpolski.pl. Portal wskazuje, że film współfinansowany jest przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy (Kraków). 

Źródło: twitter.com, facebook.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy