Wembley nie dla Polaków. Zdecydowana wygrana Synów Albionu

ajg / az 31-03-2021, 20:48
Wynik mówi sam za siebie

Anglia - Polska to starcie eliminacji mistrzostw świata 2022, które zwieńczy marcowe zgrupowanie Biało-Czerwonych. Do tej pory w dwóch meczach zdobyli cztery punkty. Jak nasza kadra poradzi sobie z najtrudniejszym rywalem? W spotkaniu na Wembley nie zagra Robert Lewandowski, który doznał kontuzji.

Na środku defensywy: Glik, Bednarek i Helik. Na bokach: Bereszyński i Rybus. Środek pola zabezpieczą Moder (pomimo słabszego występu z Węgrami), Krychowiak (który do Anglii doleciał dopiero dziś w nocy) i Piotr Zieliński. Z przodu zagrają Krzysztof Piątek i debiutujący w „jedenastce” Karol Świderski.

1. min Bjoern Kuipers zagwizdał po raz pierwszy - zaczynają Anglicy

5. min  Zieliński nie opanował piłki na 20. metrze - Anglicy przerywają nasz atak

13. min Bednarek został w nieprzepisowy sposób zaatakowany przez Mounta

18. min  Harry Kane ze strzału karnego  zdobywa pierwszą bramkę dla reprezentacji Anglii.

31. min Kane dostał piłkę na 16. metr i uderzył, ale Szczęsny popisał się świetną interwencją

40. min Nie potrafimy wyjść z własnej połowy - Anglicy ograniczają nasze pole gry

43. min Sterling dryblował przed polem karnym i dośrodkował, ale trafił w Glika

58. min Kuba Moder wyrównał na 1:1.

60. min Anglicy próbują uspokoić tempo gry i podają w strefie środkowej

73. min Glik faulował Fodena tuż przed polem karnym

75. min Anglicy zwolnili tempo gry i czekają na rekcję naszych piłkarzy

77. min Boisko opuszcza Piątek, w jego miejsce wchodzi Augustyniak

79. min Gospodarze ruszyli lewym skrzydłem i wywalczyli rzut rożny

82. min Zieliński przegrał pojedynek powietrzny na skrzydle - Maguire nie dał mu żadnych szans

83. min Anglicy próbują ataku pozycyjnego, ale Polacy wysoko pressują

85. min Harry Maguire zebrał piłkę na 10. metrze i uderzył tuż pod poprzeczkę, nie do obrony! Szkoda. Przegrywamy 1:2.

86. min Boisko opuszcza Foden, w jego miejsce wchodzi James

87. min Na murawie pojawili się Grosicki i Reca

90. min Lingard zmienia zmęczonego Sterlinga

90 + 1 min Sędzia doliczył 4 minuty

90 + 2 min Calvert-Lewin przewinił w pojedynku na naszej połowie

90 + 4 min Augustyniak dostał piłkę w szesnastce i wypalił w trybuny

Słaby test polskiej reprezentacji

Za nami trzy mecze z Paulo Sousą jako selekcjonerem Polaków. Po remisie z Węgrami (3:3), wygraną z Andorą (3:0) przyszła pora na porażkę z Anglią (1:2). W tej sytuacji Polska spadła na czwarte miejsce w grupie, ale najtrudniejszych dwóch rywali ma już za sobą - przynajmniej w pierwszej serii spotkań.

Źródło: Portal TV Republika