Kobieta po "zmianie płci" chciała zostać księdzem. Francuski kardynał zablokował święcenia. "Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu"

Artykuł
pixabay

Kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego ujawnił zdarzenie, jakie miało miejsce w jednym z francuskich seminariów. Przyjęto tam kobietę, która po tzw. korekcie płci podaje się za mężczyznę.

 

O tym przypadku kardynał Sarah poinformował podczas spotkania z wiernymi w Mediolanie, gdzie mówił o znaczeniu modlitwy odwołując się m.in. do papieża seniora Benedykta XVI. 


– Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła – powiedział.


Chwilę później kard. Sarah ujawnił sytuację, która miała miejsce w jednym z francuskich seminariów. Przyjęto tam kobietę, która wcześniej przeszła operację zmiany płci i chciała zostać księdzem.


– Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu. Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu – powiedział kardynał.

 

Czytaj także:

Jakie są najcięższe grzechy? ZOBACZ co objawiła dzieciom Matka Fatimska!

Źródło: PCh24, vatican news

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy