Rzecznik indonezyjskiego Ministerstwa Transportu powiedział, że samolot Sriwijaya Air SJY 182 leciał ze stolicy Dżakarty do Pontianak. Lot o długości 452 mil ma trwać 95 minut - podaje portal Independent.

Boeing 737-500 przeleciał na niewielką odległość na północ od lotniska i nad Morzem Jawajskim, zanim kontakt został utracony.

Jak informuje Independent Adita Irawati, rzeczniczka indonezyjskiego Ministerstwa Transportu, powiedziała South China Morning Post: - W tym momencie badamy i koordynujemy sprawę z Basarnas (agencja poszukiwawczo-ratownicza) i KNKT (organ bezpieczeństwa transportu). Podamy więcej informacji, gdy tylko pojawią się zmiany.

Sriwijaya Air nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie zdarzenia, twierdząc, że musi wpierw zebrać i sprawdzić wszystkie dane - pisze Reuters.

Nie wiadomo, ile osób było na pokładzie.

Jak przypomina Independent w październiku 2018 r. samolot Lion Air Boeing 737 Max rozbił się na Morzu Jawajskim, na północ od Dżakarty, krótko po starcie ze stolicy. Zginęło 189 - wszyscy pasażerowie i załoga. Była to pierwsza z dwóch tragedii, które doprowadziły do ​​20-miesięcznego uziemienia Maxa.