Kard. Müller: Polacy bardziej niż jakikolwiek inny naród europejski walczyli o demokrację i wiarę

Artykuł
flickr.com

„Nie mogę popierać polityka proaborcyjnego, ponieważ buduje on mieszkania socjalne, gdybym ze względu na dobro względne musiał zaakceptować zło absolutne – powiedział kard. Gerhard Ludwig Müller. Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary zwrócił także uwagę na bezzasadność uprzedzeń żywionych w wielu krajach Zachodu wobec Polski.

„Ten, kto relatywizuje wyraźną wiarę o świętości każdego życia ludzkiego na podstawie preferencji politycznych za pomocą gier taktycznych i pokrętnej sofistyki, otwarcie sprzeciwia się wierze katolickiej. Sobór Watykański II i wszyscy papieże aż do Franciszka nazywali świadome zabijanie dziecka przed i po urodzeniu najpoważniejszym pogwałceniem Bożych przykazań” – przypomniał kard. Müller w wywiadzie portalu kath.net.

„Obecnie USA, ze swoją skoncentrowaną władzą polityczną, medialną i ekonomiczną, stoją na czele najbardziej subtelnie-brutalnej kampanii dechrystianizacji kultury zachodniej od 100 lat. To życie milionów dzieci, które padną ofiarą globalnie zorganizowanej kampanii aborcyjnej pod eufemizmem »praw do zdrowia reprodukcyjnego«, bagatelizują oni, wskazując na wady charakteru Trumpa” – podkreślił Müller.

Znieważani chrześcijanie

Kardynał przypomniał, że wiara nie jest kwestią osobistą. „Wiemy, że ci, którzy jako chrześcijanie deklarują swój sprzeciw wobec głównego nurtu propagandy LGBT, aborcji, legalizacji narkomanii, likwidacji męskiej i żeńskiej seksualności, są znieważani jako »prawicowcy«, a nawet »naziści«, chociaż to właśnie naziści, ze swoją biologiczno-społeczno-darwinistyczną ideologią, w najbardziej wyraźny sposób przeciwstawiali się chrześcijańskiej wizji człowieka” – zauważył.

Przypomnijmy, że Joemu Bidenowi odmówiono już kiedyś udzielenia Komunii św., a odmowa była zgodna z kościelnymi przepisami. W niedzielę 27 października 2019 r. Biden uczestniczył w Mszy św. w kościele św. Antoniego we Florence w stanie Karolina Południowa. Gdy chciał przyjąć Komunię, ks. Robert Morey odmówił mu jej udzielenia. Zrobił to zgodnie z obowiązującymi od 2004 r. zasadami miejscowej diecezji Charleston, stanowiącymi, że politykom wspierającym aborcję należy odmówić Komunii, gdyż w ten sposób „publicznie współpracują ze złem”.

Kardynał ceni Polaków

„Polacy, bardziej niż jakikolwiek inny naród europejski, przez 200 lat cierpieli i walczyli o demokrację konstytucyjną i wiarę katolicką” – zauważył kard. Müller. „Mimo to w obiegu są złośliwe uprzedzenia wobec tego kraju. Nawet w kręgach kościelnych są bezkrytycznie przyjmowane te utarte schematy i stereotypy. Zaangażowanie polskich biskupów, księży i świeckich są przypisywane tradycjonalistycznemu podstawowemu poczuciu narodu, który po okresie dyktatury narodowosocjalistycznej i komunistycznej oraz obcego panowania nie dojrzał jeszcze do demokracji. Ze wszystkich miejsc, z Niemiec i Austrii, płyną oferty korepetycji w zakresie demokracji i radzenia sobie w zsekularyzowanym społeczeństwie. Powinniśmy w sposób przemyślany okazać większą solidarność z naszymi katolickimi braćmi i siostrami. Moglibyśmy się od siebie nawzajem uczyć ważnych rzeczy i razem czynić dobro dla Kościoła katolickiego w dzisiejszym świecie” – stwierdził kardynał.

Źródło: eKai.pl, kath.net, niedziela.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy