Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku 2019 "GP": "Ta bitwa trwa i musimy ją wygrać. Dobro musi zwyciężyć zło"

Artykuł
Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, został Człowiekiem Roku 2019 "Gazety Polskiej". - Można się zapytać, dlaczego znowu Człowiekiem Roku został Jarosław Kaczyński? Odpowiedź jest prosta - bo znowu wygrał. Piłsudski mówił, że nie wystarczy mieć rację, ale trzeba jeszcze wygrywać. Jarosław Kaczyński nie tylko miał rację, ale też pokazał, jak wygrywać i życzę mu, by kolejne boje też były zwycięskie - powiedział w laudacji na cześć laureata Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

To już trzeci raz kiedy Jarosław Kaczyński został wyróżniony tytułem Człowieka Roku "Gazety Polskiej". Co więcej, w 2018 r. prezes Prawa i Sprawiedliwości w imieniu swoim oraz swojego brata, Lecha Kaczyńskiego odebrał nagrodę 25-lecia tygodnika "Gazeta Polska".

Laudację na cześć laureata wygłosił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". 

– Ta nagroda jest dedykowana człowiekowi, który najwięcej znaczył i najwięcej dobrego zrobił dla Polski w zeszłym roku. Nie mieliśmy wątpliwości, kto to był. (...) Gdyby poszukać w Europie ludzi, którzy mają największy wpływ na rozwój wydarzeń, oczywiście są przywódcy większych państw niż Polska, ale te państwa są w głębokim kryzysie, oni szukają porozumienia z Polską dlatego, że Polska się rozwija, Polacy demokratycznie potrafią jasno powiedzieć, czego chcą od własnego kraju, od Europy. Mniej udziału - jak w każdej wielkiej wojnie - ma wielka armia, wielu jest dowódców, ale przywódca całej armii jest jeden - mówił Tomasz Sakiewicz.

Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie do zgromadzonych w warszawskiej filharmonii.

- Przede wszystkim muszę podziękować. Ta nagroda jest zawsze bardzo wielkim zaszczytem, ale jeżeli otrzymuje się ją razem z takimi osobami, które dziś podobne nagrody otrzymały, to to jest zaszczyt jeszcze większy, zupełnie szczególny. Ksiądz arcybiskup to jeden z tych ludzi naszego Kościoła, który już dziś wpisał się w jego i polską historię jako wielki kapłan.  Musiałbym być bardzo nieskromnym człowiekiem, żeby chcieć po tym liście, który odczytał ksiądz kanonik, więcej mówić na te tematy, o których powiedzieć można, że są fundamentalne, podstawowe, odnoszą się do samej istoty naszego działania, przesłania. Tego wszystkiego, co stanowi sens tego wysiłku, który czynimy - w tym wielkim froncie, którego bardzo ważną częścią są Kluby Gazety Polskiej. Dla Polski, o której mówił pan premier - Polski wolnej i solidarnej –  powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał jednocześnie, że 10 maja w Polsce odbędą się kolejne niezwykle ważne wybory - prezydenckie.

– Zadałem sobie takie pytanie: za co właściwie otrzymuje tę nagrodę za rok 2019. Inni mi podpowiedzieli, że za to, że dwukrotnie formacja, na której czele stoję, wygrała wybory. Sądzę, że to była przyczyna. Ale wydaje mi się też, że moim obowiązkiem jest przypomnieć o tym, że przed nami jeszcze jedne wybory, te decydujące. Ktoś powie, że to miejsce i chwila niestosowne, żeby o tym mówić, ale jeżeli jest niestosowne, to ja będę niestosowny: pamiętajcie państwo, że ta bitwa trwa i musimy ją wygrać! - zaznaczył. 

- Są różne elementy tej siły, wasz ruch jest także bardzo ważnym tej siły elementem. Ale jeżeli na coś patrzę ze szczególnym optymizmem, szczególną nadzieją, to jest to, że mamy wielu ludzi wybitnie zdolnych, zdeterminowanych, ludzi młodych. To jest nasza nadzieja, nasza pewność, że prędzej czy później ta walka o Polskę i walka o wartości, o europejską cywilizację, której jesteśmy bardzo ważną częścią, zostanie zwyciężona - dodał. 

 

Źródło: Telewizja Republika/niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy