Gmyz ujawnia nowe taśmy. "Graś dogaduje z Kulczykiem, że szef największego polskiego dziennika musi odejść"

zm, at 24-04-2016, 18:54
Artykuł
FLICKR/STEVE HARDY/CC BY-ND 2.0

Dziennikarz zdradził w rozmowie z Antonim Trzmielem elementy informacji zawartych w jutrzejszym wydaniu tygodnika "Do Rzeczy" – To jest rozmowa z 17 kwietnia 2014 roku z Pałacyku Sobańskich, nagranie jest szokujące – mówił w Polskim Radiu RDC Gmyz.

Jak mówił dziennikarz nagranie pochodzi z kwietnia 2014 roku i zostało nagrane w Pałacyku Sobańskich. – Szokujące nagranie, nie publikujemy całości, ale przekażemy materiał do prokuratury – mówił Gmyz. – Od razu proszę ABW żeby nie wchodziło do redakcji, przekażemy je prokuraturze w połowie zbliżającego się tygodnia – zapewnił dziennikarz.

Kto decyduje o polskich mediach?

– Szokujący jest sposób w jaki Paweł Graś rozmawia z Janem Kulczykiem, gdzie dogadują, że szef największego polskiego dziennika musi odejść i to się dzieje 6 tygodni po tej rozmowie – podkreślił Gmyz, opisując sytuację dotyczącą gazety "Fakt". – Kulczyk podejmuje się w rozmowie interwencji z niemieckim właścicielem, w sprawie dymisji Jankowskiego (Grzegorz Jankowski był do połowy 2014 roku red. nacz. "Faktu" - red.), ponadto Graś zdradza, że rozmawiał o tym z Angelą Merkel, że trzeba coś zrobić z tym problemem "Faktu", który atakuje rząd – dodał dziennikarz.

– To jest szokujące nagranie, jeśli w tej chwili ktoś będzie mi opowiadał o tym jak się źle dzieje w kwestii wolności mediów to będę odtwarzał to nagranie, które pokazuje, jak się zmienia szefostwo w prywatnej firmie – mówił Gmyz. – Po Jankowskim, tuż przed wyborami w 2015 roku odwołanych zostaje dwoje jego najbliższych współpracowników Piotr Bugajski i Joanna Niedziela-Dąbrowska (...) mogę domniemywać, że nie byli oni fanatycznymi wyznawcami rządu PO – tłumaczy dalej dziennikarz.

–  Mam uzasadnione zdanie, że "Fakt" jest niemieckim medium polskojęzycznym – dodał.

Więcej w jutrzejszym "Do Rzeczy"

 

Źródło: Telewizja Republika, Do Rzeczy, rdc.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy