Brexit klęską UE? "Tusk powinien zniknąć z europejskiej polityki"

Artykuł
Telewizja Republika

– Szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk, który prowadził rokowania z Brytyjczykami i doprowadził do tego, że nic nie otrzymali. Ponosi on odpowiedzialność za Brexit – komentował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk odpowiadał na pytania o sytuację w Europie po referendum w Wielkiej Brytanii i rolę polityków europejskich w tych wydarzeniach.

Kaczyński mówił o, Brexicie i podziałach wewnątrz UE, które wynikają m.in. z łamania zasady pomocniczości, co dzieję się przede wszystkich wobec słabszych państw Wspólnoty. – To trzeba odrzucić, Brexit to wielka klęska tej polityk (...) Powinny być wyciągnięte wnioski personalne, odnoszące się do kierownictwa UE. Szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk,który prowadził rokowania z Brytyjczykami i doprowadził do tego, że nic nie otrzymali. Ponosi on odpowiedzialność za Brexit – podkreślił Kaczyński.

– Tusk powinien zniknąć z europejskiej polityk, ale to dotyczy też całego składu Komisji Europejskiej w jej obecnym składzie. Potrzebny jest też nowy traktat europejski, który skończy z takimi praktykami i właśnie odwoła się do zasady pomocniczości – dodał.

Źródło: TVN24, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy