„Bezpieczna majówka 2021". Policjanci czuwają

Artykuł
Od 1 stycznia do 20 kwietnia 2021 r. na ulicach Warszawy zginęło dziewięć osób
Fot. Policja_KSP

Policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego, w niedzielę, przeprowadzili ponad 450 kontroli. Funkcjonariusze ujawnili około 300 wykroczeń, za które nałożono ponad 250 mandatów.

Policjanci prowadzą działania pod kryptonimem ,,Bezpieczna majówka 2021". Zwiększona liczba kontroli rozpoczęła się w sobotę. Natomiast zakończy się w poniedziałek wieczorem.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że w niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili ponad 450 kontroli, podczas których ujawnili blisko 300 wykroczeń, za które nałożono ponad 250 mandatów.

Dodano, że osiem osób kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu. Odnotowano również dwa wypadki, w których dwie osoby zostały ranne.

- Dzisiaj kolejny dzień działań - przypomniała policja.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował wcześniej, że wzmożone kontrole na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu.

- Funkcjonariusze nie tylko będą mierzyć prędkość, ale przede wszystkim sprawdzać stan trzeźwości kierujących - zapowiedział rzecznik.

Źródło: twitter/Policja_KSP, pr24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy