Abp Pennacchio nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. "Uważam się za duchowego syna JP II"

Artykuł
FLIKCR/ALETEIA IMAGE DEPARTMENT/ CC BY-SA 2.0

Papież Franciszek mianował nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce, którym został abp Salvatore Pennacchio, dotychczasowy nuncjusz apostolski w Indiach i Nepalu.

Abp Salvatore Pennacchio urodził się w 1952 roku we Włoszech. W 1976 roku otrzymał święcenia kapłańskie. W tym samym roku rozpoczął przygotowanie do służby dyplomatycznej na Papieskiej Akademii Kościelnej. W 1998 roku Jan Paweł II mianował go nuncjuszem apostolskim w Rwandzie. Rok później otrzymał sakrę biskupią. W 2003 roku został nuncjuszem w Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Laosie, Birmie, Malezji i Brunei. W 2010 roku został przeniesiony do nuncjatury w Indiach będąc równocześnie akredytowanym w Nepalu.

"Uważam się za duchowego syna świętego Papieża Jana Pawła II, który udzielił mi sakry biskupiej w dniu 6 stycznia 1999 r. w Dzień Objawienia Pańskiego i posłał mnie jako Nuncjusza Apostolskiego do Rwandy. Od pierwszej posługi w Panamie, jako adept w Nuncjaturze (1979), do posługi w Tajlandii i w niektórych krajach azjatyckich południowo-wschodnich, święty Jan Paweł II swą ojcowską troską otoczył sprawowanie przeze mnie posługi, którą sam zdecydował się mi powierzyć. Na znak wdzięczności wobec świętego Papieża wybrałem na motto biskupie słowa Nolite timere (Nie bójcie się) pomny wezwania "Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!", z którym polski Papież zwrócił się podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat" – powiedział nowy nuncjusz apostolski w pierwszym wywiadzie.

 

 

Źródło: nuncjatura.pl, episkopat.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy