Znamy triumfatora Superpucharu Polski w siatkówce kobiet

facebook.com/kpschemikpolice

W prestiżowym meczu inaugurującym sezon kobiecej piłki siatkowej w Zawierciu, Chemik Police wygrał z PGE Atomem Trefl Sopot 3:0 (25:19, 25:20, 25:15). W poprzednim sezonie siatkarki Chemika zostały mistrzyniami Polski, natomiast drużyna z Sopotu zwyciężyła w Pucharze Polski.

W pierwszym secie zawodniczki z Polic kontrolowały przebieg gry. Chemiczanki stopniowo
powiększały swoje prowadzenie. Sprawą kluczową dla morali obydwu zespołów były długie
wymiany, które przechylały na swoją korzyść mistrzynie Polski. Premierowa partia zakończyła się
rezultatem 25:19. Przy piłkach meczowych siatkarki Trefla nadrobiły dwa punkty po znakomitych
obronach, co wskazywało na ciekawe losy kolejnych setów.
Drugi set w początkowej fazie był bardziej wyrównany. Zwyciężczynie Pucharu Polski przystąpiły
do gry z nowymi nadziejami. Dało się to zauważyć, ponieważ wchodząc w najważniejszą fazę seta
prowadziły 15:11. Udawało im się zdobywać punkty po ważnych piłkach. Nikt nie spodziewał się,
że przebłysk dobrej gry Atomówek będzie taki krótki. Znowu w ich szeregi wkradła się
niekonsekwencja, brakowało skuteczności wykończenia akcji. Siatkarki z Chemika po odrobieniu
strat, zaczęły znowu swoją koncertową grę. W najważniejszej części drugiej odsłony od stanu 15:14
dla Trefla, Chemiczanki doprowadziły do 25:20. Druga partia padła ich łupem.
Trzecią partię nadspodziewanie łatwo kontrolowały siatkarki broniące tytułu mistrza Polski.
Atomówki były zdezorientowane swoją formą w tym meczu. Popełniały o wiele więcej błędów.
Podobnie jak w pierwszym secie, Policzanki powiększały swoją przewagę lecz przeciwniczki nie
były w stanie choćby na moment obudzić się z letargu nieskuteczności. Treflanki zostały rozbite
25:15. Pierwsze trofeum nowego sezonu powędrowało do Chemika Police.

Źródło: pzps.pl