Zjednoczona Prawica niezmiennie na czele sondaży

Artykuł
Gdyby wybory odbyły się w weekend, to PiS pokonałby KO o ponad 20 pkt proc. Lewica notuje koszmarny spadek
Fot:Flickr/Kancelaria Premiera

Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć 34 proc. poparcia, gdyby wybory odbywały się we wrześniu – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Drugie ugrupowanie, jeśli chodzi o poparcie, mogłoby liczyć na mniej niż połowę głosów. Oprócz tego do Sejmu weszłyby jeszcze jedynie dwie partie.

34 proc. respondentów CBOS zagłosowałoby na PiS i Solidarną Polskę. Według Centrum poparcie dla tej partii nie spadło od sierpniowego sondażu. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 16 proc. badanych – niespełna połowa osób, które oddałyby swój głos na Zjednoczoną Prawicę.

Ponadto w Sejmie znalazłyby się również Polska 2050, na którą zagłosowałoby 12 proc ankietowanych oraz Konfederacja z 5. proc. poparciem.

Poniżej progu wyborczego uplasowały się Lewica (z poparciem 4 proc.), PSL-Koalicja Polska (1 proc.), Kukiz ‘15 (1 proc.) oraz Porozumienia Jarosława Gowina (1 proc.)

CBOS podaje, że w stosunku do sierpnia wzrósł odsetek osób niezdecydowanych z 18 do 22 proc. Wzrósł natomiast odsetek osób, które chciałyby wziąć udział w wyborach. We wrześniu udział w wyborach zadeklarowało 77 proc. badanych, czyli o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Źródło: Portal TV Republika,Dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy