Żadna praca nie hańbi, ale niska płaca jest hańbiąca. Rząd podnosi minimalne wynagrodzenie

Artykuł
Mateusz Morawiecki
Fot. Facebook/Mateusz Morawiecki

- Mówi się, że żadna praca nie hańbi - ale czy hańbą nie był fakt, że państwo polskie pozwalało na pracę za 5-6 złotych za godzinę?! - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku.

- Zmieniliśmy to! Podczas rządów Prawo i Sprawiedliwość płaca minimalna wzrosła do poziomu ponad 3000 złotych bo wiemy, że dobrą pracę generuje dobre wynagrodzenie. Zamiast wypychać Polaków na emigrację robimy wszystko, by wrócili do kraju i żyli godnie! - podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki odniósł się do rozporządzenia, przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów, zgodnie z którym minimalne wynagrodzenie w 2022 r. będzie wynosiło 3010 zł. Jest to o 210 zł więcej, niż minimalna pensja bieżącym roku, co oznacza wzrost o 7,5 proc.

Tym samy, minimalna stawka godzinowa wyniesie 19,70 zł. Oznacza to, że w przyszłym roku płaca minimalna stanowić będzie 50,8 proc. prognozowanego na 2022 r. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej (5922 zł).

Szef rządu przypomniał, że w 2015 r., przed przejęciem władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, płaca minimalna wynosiła 1750 zł brutto.

Źródło: Facbook/Mateusz Morawiecki/dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy