Wizyta Pierwszej Damy w Nowym Jorku. Agata Kornhauser-Duda wręczyła dyplomy polonijnym nauczycielom

Artykuł
Agata Kornhauser - Duda wręczyła dyplomy polonijnym pedagogom. To ważne, aby budować Polską tożsamość
Fot:KPRP/Grzegorz Jakubowski

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Podczas spotkania, Pierwsza Dama wręczyła polonijnym pedagogom certyfikaty ukończenia studiów podyplomowych. Tematem rozmów była edukacja i przyszłość młodych ludzi.

W spotkaniu z małżonką Prezydenta uczestniczyły słuchaczki zorganizowanych przy współpracy Uniwersytetu Warszawskiego z Centralą Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce studiów podyplomowych. Panie te pracują w placówkach oświatowych w całych Stanach Zjednoczonych.

- Dziękuję za tę inicjatywę Centrali Polskich Szkół Dokształcających w USA, która w wyniku współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, umożliwia pedagogom dalsze kształcenie, by mogli zdobywać jeszcze większą wiedzę i rozwijać się dla dobra uczniów – stwierdziła Agata Kornhauser - Duda. – Jako nauczyciel, jestem dumna z tego, że poza granicami kraju znajduje się tak wiele osób, które poprzez nauczanie promują pozytywny wizerunek Polski i Polaków – dodała Pierwsza Dama.

Budowanie tożsamości narodowej za granicami. Pierwsza Dama o krzewieniu miłości do Polski

Agata Kornhauser - Duda zwróciła uwagę na budowanie tożsamości narodowej oraz na propagowanie ojczystego języka poza granicami Polski.

– Są miejscem, w którym dzieci nie tylko zdobywają wiedzę z konkretnych przedmiotów, ale także są ich drugim domem, gdzie dzięki Państwu -zaraz po rodzicach i dziadkach -zyskują wrażliwość na swoje dziedzictwo kulturowe, poznają historię kraju swoich przodków, otwierają się na swoją narodową tożsamość i język – uzupełniła Małżonka Prezydenta, zwracając się do pedagogów.

Wyraziła przekonanie, że w przyszłości uczniowie zauważą i docenią ten wysiłek, a ich trud włożony w pogłębianie znajomości języka polskiego i wiedzy o Polsce przyniesie korzyści w dorosłym życiu – podkreśliła Pierwsza Dama. - Znajomość języka polskiego to wartość sama w sobie, ale też atut na rynku pracy: skuteczny instrument w późniejszych relacjach zawodowych, pozwalający na promocję – zakończyła Agata Kornhauser – Duda.

Źródło: prezydent.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy