WTA Finals: Serena Williams pierwszą finalistką. Świetna gra Woźniacki

facebook.com/SerenaWilliams

Broniąca tytułu amerykańska tenisistka Serena Williams pokonała Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 2:6, 6:3, 7:6 (8-6) w półfinale turnieju WTA Finals w Sinagpurze. Jej kolejną rywalką będzie Agnieszka Radwańska lub Rumunka Simona Halep.

Spotkanie pierwszej rakiety świata z ósmą w rankingu WTA Wozniacki miało nierówny przebieg. Najwięcej emocji wzbudził decydujący set. Przy stanie 6:5 dla Williams, będąca w ostatnich miesiącach w wysokiej formie Dunka obroniła piłkę meczową, a w tie-breaku prowadziła 4-1. Bardziej doświadczona Amerykanka jednak odrobiła szybko straty, rozstrzygnęła tę partię oraz cały mecz na swoją korzyść. Spotkanie trwało dwie godziny i 15 minut.

33-letnia Williams i młodsza o dziewięć lat Wozniacki przyjaźnią się prywatnie. W piątkowy wieczór wybrały się nawet razem na koncert.

Dzień później walczyły przeciwko sobie na korcie 11. raz w karierze. Wyżej notowana z zawodniczek wygrała aż 10 z tych konfrontacji, w tym wszystkie cztery tegoroczne.

Williams walczy o piąty w karierze sukces w kończącej sezon imprezie masters. W niedzielnym finale zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Radwańską i Halep, który rozpocznie się o godz. 12 czasu polskiego.