„W punkt”. Szeremietiew: Dopóki stanowimy jedność, dopóty Rosja nam nie straszna

Fot. Twitter/Sebastian Szamol

- Tak długo, jak długo Polska będzie zachowywała wewnętrzną spoistość, dopóki państwo polskie będzie zdolne do stawiania oporu, tak długo Rosja nam nie zagrozi – uważa były wiceminister obrony i wykładowca akademicki dr hab. Romuald Szeremietiew. „Tym co nam grozi jest wlaśnie wzbudzanie zamieszania i niepokoju” - powiedział Szeremietiew w programie „W punkt” na antenie TV Republika.

- Rosja podejmuje agresywne działania tylko wtedy, gdy występują sprzyjające okoliczności. Już raz zapomniała, że na Polskę można maszerować dopiero wtedy, gdy znajdujemy się w stanie wewnętrznego rozkładu. Już raz połamali sobie na tym zęby – podkreślił czwartkowy gość Tomasz Grodzkiego.

Szeremietiew przypomniał również, że rosyjskim celom sprzyjają działania obecnej opozycji. Jak zaznaczył, nie wykluczone, że działacze, którzy tak nieopatrznie krytykują działania polskiego rządu na granicy z Białorusią, mogą być inspirowani z Moskwy. „Liczę, że służby kontrwywiadu mają to w pieczy i potrafią nad tym zapanować” - podkreślił były wiceminister.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy