VII Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Sakiewicz: To fenomen na skalę światową

Artykuł
Premier Mateusz Morawiecki i red. Tomasz Sakiewicz na XVI Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w lipcu br.
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

VII Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2021 rozpoczyna się w piątek 17 września w Sulejowie. „Rozpoczynający się dziś zjazd klubów ‘Gazety Polskiej’ jest świadectwem pewnego fenomenu, który trwa już od 16 lat i zadziwia nie tylko środowiska konserwatywne, lecz także całą Polskę, a nawet świat” — pisze na łamach ‘GP Codziennie’ redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

- Kluby „Gazety Polskiej” po raz siódmy organizują nadzwyczajny zjazd, na którym będą rozmawiać o sprawach najważniejszych dla Polski. Dużo spotkań klubowych, omawianie sytuacji po pandemii, klubowej aktywności. Dojdzie do podsumowania dotychczasowych działań klubów i wymiany doświadczeń. W zasadzie temu głównie będzie poświęcony zjazd, a oprócz tego oczywiście spotkania z zaproszonymi gośćmi  powiedziała szefowa piotrkowskiego klubu oraz prezes Forum SA, Beata Dróżdż w rozmowie z „Codzienną”.

Wśród zaproszonych gości są m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS jarosław Kaczyński, marszałek senior Antoni Macierewicz oraz pierwsza prezes Trybunału Konstytucyjcnego prof. Julia Przyłebska. Ponadto w zjeździe wezmą udział wybitni politycy, ekonomiści i dziennikarze.

- Rozpoczynający się dziś zjazd klubów „Gazety Polskiej” jest świadectwem pewnego fenomenu, który trwa już od 16 lat i zadziwia nie tylko środowiska konserwatywne, lecz także całą Polskę, a nawet świat. Ideę naszych klubów próbowało kopiować wiele redakcji i ruchów politycznych  bez skutku. Ten fenomen to nie jest jedynie kwestia specyficznej struktury, sytuacji, w której powstawały kluby, ale przede wszystkim nastawienia ludzi — pisze w „Gazecie Polskiej Codziennie” redaktor naczelny GP Tomasz Sakiewicz.

Wokół Klubów skupia się patriotyczna część społeczeństwa

- Wokół Kluów „GP” skupia się ta patriotyczna część społeczeństwa, która widzi zagrożenia, jakie mogą wkrótce dotknąć Polskę. Wspólnie zastanowimy się jak sprostać wymaganiom, które stawia przed naszym środowiskiem otaczająca nas rzeczywistość, zwłaszcza niebezpiecznym prowokacjom na granicy z Białorusią. Jak powstrzymać ludzi, którzy działają przeciwko Polsce, jak walczyć z ideologią, która pod płaszczykiem wzniosłych haseł chce wprowadzić ustrój totalitarny, który w ubiegłym stuleciu spowodował śmierć milionów ludzi na całym świecie. O tym i innych ważnych sprawach dotyczących Polski, porozmawiamy ze znamienitymi gośćmi, których zaprosimy na zjazd – możemy przeczytać na stornie internetowej Klubów Gazety Polskiej.

Jak przypomniano, „w wielu miejscowościach kluby ‘GP’ są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o Polsce, a kluby integrują lokalną społeczność i pracując dla niej, dają wszystkim impuls do pozytywnego działania”.

Wydarzenie, które odbywać się będzie w ośrodku „Dressso”, malowniczo położonym w sosnowym lesie u zbiegu rzek Luciąży i Pilicy w pobliżu zalewu Sulejowskiego, potrwa do 19 września. Jak przypominają organizatorzy „ze względu na ograniczenia co do organizacji imprez masowych związanych z trwającą pandemią koronawirusa, osoby, które nie będą mogły z różnych względów przyjechać na Zjazd, będą mieli możliwość uczestniczyć w Zjeździe w formule online, poprzez portal społecznościowy Albicla.com”.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie/klubygp.pl/niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy