Ustawa antykorupcyjna. Kukiz: Wszystko dzieje się zgodnie z umową

Artykuł
Paweł Kukiz
Fot. PAP/Radek Pietruszka

- Wszystko dzieje się zgodnie z umową zawartą z PiS. To jest początek naszej współpracy, a została ona rozłożona w czasie - powiedział Paweł Kukiz, odnosząc się do projektu ustawy antykorupcyjnej, którym Sejm ma zająć się na najbliższym posiedzeniu.

Na posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się w środę, posłowie zajmą się projektem ustawy antykorupcyjnej, która została złożona wspólnie przez PiS i Kukiz'15, a która wraca na salę plenarną po pracach w komisji.

Kukiz przyznaje, że „wszystko dzieje się zgodnie z umową”.

- To jest początek naszej współpracy, a została ona rozłożona w czasie, bo ani Polskiego Ładu nie głosuję całego, więc zgodnie z umową - jeżeli głosujemy ustawy z Polskiego Ładu - to jednocześnie są głosowane także nasze ustawy - przypomniał.

Jak zaznaczył, ustawa antykorupcyjna to jeden z postulatów, które są przedmiotem umowy z PiS, ale także sztandarowy pomysł Kukiz'15 od lat.

- Jak największą część z tych postulatów z 2015 roku chcemy uchwalić - powiedział Kukiz.

Poparcie ustawy antykorupcyjnej przez klub PiS zapowiedział we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Głównym celem projektu ustawy antykorupcyjnej autorstwa posłów Kukiz'15, jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. Projekt zakłada m.in. pozbawianie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne i zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Projekt jest po pierwszym czytaniu.

Umowa pomiędzy PiS a Kukiz'15, która została zawarta na przełomie maja i czerwca, dotyczy wzajemnego wsparcia w Sejmie inicjatyw obu ugrupowań.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy