Ukradli sprzęt medyczny za 200 tyś. złotych. Teraz grozi im wiele lat więzienia

Artykuł
Większość skradzionych rzeczy została odzyskana przez mundurowych
Fot. KMP Białystok

Policjanci z Białegostoku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do pojazdu i kradzież sprzętu medycznego. Straty oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych. Większość skradzionych rzeczy została odzyskana przez mundurowych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy i trafili do aresztu. Grożą im wieloletnie wyroki pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku września na białostockim osiedlu Piaski. W nocy, w zaparkowanym samochodzie sprawcy wybili szybę i zabrali sprzęt medyczny do neuromonitoringu śródoperacyjnego i laptopy.

Następnego dnia pokrzywdzony zorientował się, że stracił sprzęt o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Policjanci z białostockiej policji pracujący nad sprawą po kilku dniach żmudnej pracy operacyjnej ustalili tożsamość podejrzanych. Okazali się nimi 25 i 34-latek. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Białegostoku.

Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów w niedzielę w nocy, podczas kolejnej próby włamania. Drugi natomiast został zatrzymany przez dzielnicowych w poniedziałkowy poranek. 34-latek w chwili zatrzymania spał na parkingu w swoim samochodzie.

Kryminalni odzyskali również większość skradzionego sprzętu. Jak się okazało podejrzani, ukryli go w krzakach na osiedlu Piaski. Śledczy ustalili, że młodszy z zatrzymanych odpowiedzialny jest również za szereg innych włamań, do których doszło na początku września.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowie za kradzież z włamaniem, młodszy natomiast usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa ich usiłowania. Mężczyźni przestępstw tych dopuścili się w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Białystok

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy