Ukradł z kościoła puszkę z datkami. Wpadł godzinę później

Artykuł
Gdańscy policjanci zatrzymali 60-latka, który ukradł z jednego z gdańskich kościołów puszkę z datkami
Fot. Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Gdańscy policjanci zatrzymali 60-latka, który ukradł z jednego z gdańskich kościołów puszkę z datkami. Sprawcę nagrały kamery monitoringu, wpadł w ręce kryminalnych kilkaset metrów dalej.

W minionym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 odebrali zgłoszenie, według którego w jednym z kościołów w gdańskim śródmieściu miała miejsce kradzież puszki z datkami. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu II. Policjanci przeanalizowali nagrania monitoringu. Podczas sprawdzania zapisu kamer okazało się, że całe zdarzenie zostało uwiecznione. Funkcjonariusze mieli już rysopis mężczyzny i wiedzieli, że jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Kryminalni zaczęli sprawdzać lokalizacje, w których mężczyzna mógł przebywać i już po godzinie zatrzymali go kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. 60-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu. Policjanci szybko ustalili, gdzie sprawca porzucił zniszczoną puszkę. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, a policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną.

Zatrzymany 60-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy