Tytoń w jedenastce kolejki Bundesligi, 90 minut Sobiecha

facebook.com/Hannover96

W 11 serii meczów Bundesligi Artur Sobiech wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce. Jego drużyna wygrała, jednak po występie Polaka nie możemy być pewni jego kolejnych epizodów w podstawowym składzie. Przemysław Tytoń rozegrał bardzo dobre spotkanie, w którym zachował czyste konto. Został wyróżniony przez niemiecki magazyn,,Kicker” mianem najlepszego bramkarza kolejki.

Hamburger SV 1:2 Hannover 96

W 6 min bramkę strzeliła drużyna z Hamburga. Szybką kontrę na skrzydle przeprowadził N.Muller. Wbiegł w pole karne, po czym precyzyjnym podaniem wzdłuż piątego metra, wystawił piłkę do pustej bramki Gregoritschowi. Ten dopełnił formalności i było 1:0. W drugiej połowie meczu Hannover pogrążył gospodarzy.W 58 minucie sędzia odgwizdał kontrowersyjny faul w polu karym Hamburga na Bechu . Rzut karny na remis bezbłędnie wykonał rozrywający Hannoveru Kiyotake.

Dziewięć minut później padł zwycięski gol po dwójkowej akcji piłkarzy Hannoveru. Sane dorzucił piłkę na bok pola karnego do Kiyotake, po czym wbiegł w pole karne gospodarzy. Japończyk idealnie w tempo dośrodkował na głowę Senegalczyka, który umieścił piłkę w siatce. Artur Sobiech zagrał waleczne 90 minut, jednak jego występ był tylko przeciętny.

Stuttgart 2:0 Darmstadt 98

W 67 minucie z bocznej strefy pola karnego Darmstadt ,,miękko” dośrodkował pomocnik gospodarzy Heller, po czym obrońca beniaminka Garics nieudolnie wybił piłkę od słupka wprost do własnej bramki. W doliczonym czasie gry do wrzuconej przed pole karne piłki, pojedynek szybkościowy z obrońcą wygrał Werner. Napastnik Stuttgartu znalazł się tylko przed bramkarzem, którego oszukał zwodem i skierował piłkę do siatki na 2:0. Przemysław. Łukasz Załuska był rezerwowym bramkarzem w drużynie gości. Stuttgart zaliczył ważne zwycięstwo, po którym oddalił się nieznacznie od strefy spadkowej.

Hannover 96 zajmuje 14 pozycję w tabeli Bundesligi, natomiast Stuttgart jest jedno miejsce niżej.Zarówno Artur Sobiech i Przemysław Tytoń zostali powołani na najbliższe spotkania reprezentacji z Czechami oraz Islandią.

Źródło: bundesliga.de