Turniej WTA w Rzymie. Iga Świątek pewnie awansowała do 1/8 finału

Jej rywalką w stawce o ćwierćfinał będzie Krejcikova.
flickr.com

Iga Świątek awansowała do 3. rundy (1/8 finału) tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W środę pokonała Amerykankę Madison Keys, a jej kolejną rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova.

Świątek po raz pierwszy w karierze w cyklu WTA grała z Keys i nie miała większych problemów z jej pokonaniem. Pierwszy set był wprawdzie wyrównany, ale w drugiej partii Polka była wyraźnie lepsza.

Jej rywalką w stawce o ćwierćfinał będzie Krejcikova. Czeszka zajmuje obecnie 40. miejsce w światowym rankingu. Obie zawodniczki dotychczas zmierzyły się ze sobą raz - w tym roku w Miami Świątek wygrała 6:4, 6:2.

W pierwszej rundzie turnieju w Rzymie odpadła Magda Linette, która przegrała z rozstawioną z numerem 11. Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6. W trzech pojedynkach między tymi tenisistkami Czeszka odniosła komplet zwycięstw, ale pierwszy raz straciła seta.

Źródło: radio.opole.pl