Telewizjarepublika.pl ujawnia kolejny fragment stenogramu. "Ch** z tą Polską wschodnią"

Artykuł
Jacek Krawiec, Włodzimierz Karpiński
orlen.pl, wikipedia/Ryszard Hołubowicz/CC BY-SA 3.0

Portal Telewizji Republika dotarł do kolejnego stenogramu związanego z aferą taśmową. Jest to fragment rozmowy Prezesa PKN Orlen Jacka Krawca z ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim ze spotkania, które odbyło się w styczniu 2014 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Krawiec zjawia się w restauracji jako pierwszy. Na ministra skarbu czeka blisko 40 minut. Kiedy ten przychodzi przeprasza za spóźnienie tłumacząc, że to "przez ten jebany Polimex". Mówi, że Krzysztof Jaskóła (były prezes Polimeksu) zaczął, a teraz jego koleżanka Ela (Bieńkowska) wgryzła się w te sprawy i "dostała w pałę tą draką".

WK: (...) gwałtowna narada, ta biedna Bieńkowska dzisiaj miała jakąś konferencję [...] jednak pani premier - absolutny sojusznik, bo my się lubimy [...]. Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...].

I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, chuj tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpierdol [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka.

Krawiec mówi, że Bieńkowska to "bardzo w porządku babka". Wspomina, że był z nią na imprezie i śmiała się, że premier wyjechał i blondynka będzie na Radzie Ministrów "kierowniczką pracy".

WK: Jest bardzo konkretna, bardzo taka... w ogóle niezainteresowana polityką, nie? Sfokusowana na zadaniach, bardzo też. A to też mi bardzo odpowiada.

Obaj zgadzają się, że minister Bieńkowska jest "normalną babką".


 

CZYTAJ TAKŻE:

Znamy kolejne fragmenty taśm. „Robienie laski Amerykanom” oraz szantaż PO wobec Religi w 2005 r.

Źródło: wprost

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy