„Tak zasłużony – był zarazem skromnym człowiekiem”. Pożegnanie Jerzego Targalskiego

Artykuł
Pogrzeb dr. Jerzego Targalskiego
TV Republika

„Jerzy Targalski był człowiekiem ogromnej erudycji, a zarazem moralnej bezkompromisowości, odwagi i obywatelskiego zaangażowania” – napisał do uczestników wtorkowych uroczystości pogrzebowych dr. Jerzego Targalskiego prezydent Andrzej Duda. List odczytano podczas mszy świętej pogrzebowej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. „Pozostanie w naszej pamięci jako wzór i nauczyciel patriotycznych powinności, mentor pokoleń Polski niepodległej. Tak zasłużony, obdarzony tak wieloma talentami – był zarazem skromnym, ciepłym, pełnym poczucia humoru człowiekiem” – podkreślił Andrzej Duda.

Dziś o godz. 13 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpoczęła się msza św. w intencji śp. dr. Jerzego Targalskiego. Następnie, szacowny zmarły zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych. Uroczystość będzie miała charakter państwowy, obecny będzie na niej m.in. premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie będzie transmitowane przez TV Republika. 

O zmarłym nie zapomniały Kluby Gazety Polskiej - podczas dzisiejszej inauguracji Klubu „Gazety Polskiej” w Rzymie odbędzie się koncert międzynarodowy w Bazylice św. Pankracego za Murami. Pierwszym utworem wykonanym podczas imprezy będzie „Ave Maria”, zadedykowana pamięci Jerzego Targalskiego. 

Dr Jerzy Targalski był autorem głośnej serii publikacji „Resortowe Dzieci”. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim oraz jako szef jednostki analitycznej Akademii Sztuki Wojennej. Jako publicysta, związany był z Telewizją Republika - na naszej antenie prowadził program „Geopolityczny tygiel”. Słynął z miłości do kotów. W 2020 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, a w grudniu 2020 z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Źródło: niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy