Szczepionki działają. Osoby zaszczepione praktycznie nie mogą się zakazić koronawirusem

Artykuł
MZ: zaledwie 0,072 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych
Fot. PAP/Albert Zawada

Zaledwie 0,072 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Ze wszystkich zanotowanych przypadków zgonów osób z koronawirusem 1,75 proc. to osoby zakażone po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia na Twitterze podał, że od początku rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarło 39 499 osób. Liczba zgonów wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 694.

- Zgony osób zakażonych koronawirusem po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia wyniosły 1,75 proc. wszystkich odnotowanych przypadków zgonów osób zakażonych COVID-19. Zgony nie są związane ze szczepieniem – podało MZ. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 1 412 317 osób. Wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki zanotowano 13 958 przypadków zakażeń.

- Zaledwie 0,072 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 0,98 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni – zwraca uwagę MZ.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy