Świętokrzyskie: Jest uchwała ws. poszanowania tradycji RP

Artykuł
Jest uchwała ws. poszanowania tradycji RP. wyraźny sprzeciw wobec ideologii LGBT
Fot:Flickr/Portal NowinyPL

Radni sejmik woj. świętokrzyskiego przyjęli w środę uchwałę w sprawie „poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania”. Jednocześnie uchylono stanowisko „przeciw ideologii LGBT”.

Nadzwyczajna sesja została zwołana przez przewodniczącego sejmiku Andrzeja Prusia (PiS). W porządku obrad znalazły się dwa główne punkty. Pierwszy dotyczył informacji ws. stanowiska Komisji Europejskiej o wstrzymaniu wypłaty środków z programu REACT EU.

W drugim radni rozpatrywali projekt uchwały przyjmującej stanowisko w sprawie „poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania”. Przewidziano, że wraz z przyjęciem tego stanowiska, straci moc uchwała „przeciw rodzinom” z czerwca 2019 roku.

Wyniki głosowania. Wyraźny sprzeciw wobec ideologii LGBT

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 25 radnych, trzech wstrzymało się od głosu. Dwie osoby były nieobecne.
Komisja Europejska wystosowała na początku września list do władz pięciu polskich regionów w tym woj. świętokrzyskiego, które przyjęły uchwały sprzeciwiające się „ideologii LGBT”, podkreślając wagę odpowiedzi na wezwanie „do usunięcia uchybienia”. KE zawiesiła jednocześnie rozmowy z regionami na temat wypłat środków z programu REACT-EU.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy