Straż Graniczna: Przy granicy z Białorusią zmarł migrant z Iraku

Artykuł
W czwartek odnotowano 271 prób nielegalnego przekroczenia granicy
Fot. PAP/Artur Reszko

Przy granicy z Białorusią Straż Graniczna zatrzymała grupę imigrantów z Iraku. Jeden z mężczyzn zmarł.

 

Minionej nocy w odległości 500 m od linii granicznej z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów, obywateli Iraku. Jeden z mężczyzn mimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca). Kolejny z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 jest w szpitalu.

 

Jak poinformowała w piątek rano na Twitterze Straż Graniczna, w czwartek odnotowano 271 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów z Iraku.

- Zatrzymano też pięć osób za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. To dwóch obywateli Iraku z niemieckimi kartami pobytu, jeden obywatel Polski z województwa podlaskiego, jeden Gruzji z polskim dokumentem pobytu i obywatel Czech – powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy

Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.
Jak dodała Michalska, od początku stanu wyjątkowego wydano 545 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym (460 na obszarze podlaskim i 85 na nadbużańskim).

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy