Sondaż. Duży spadek Platformy, zaskakujący wynik Hołowni

Artykuł
Ruch Szymona Hołowni spadł poniżej 10 proc. (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. Flickr/Piotr Galant

Wśród zdecydowanych wyborców poparcie dla PiS wynosi aż 41 proc. Koalicja Obywatelska zanotowała potężny spadek poparcia. Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 spadł poniżej 10 proc. – tak wynika z sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Głos na formację Jarosława Kaczyńskiego oddałoby 36,4 proc. ankietowanych. Taki wynik to wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem.

Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 22,3 proc. respondentów. Oznacza to duży spadek poparcia tej formacji, bo aż o 5,3 pkt. proc. WP zauważa, że KO wraca tym samym do poziomu poparcia z początku lipca.

Podium zamyka słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni. Na to ugrupowanie głosować zamierza 9,2 proc. badanych (spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem).

Poza podium plasuje się Konfederacja, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.).

Źródło: wp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy