Rozpoczyna się Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości”

Artykuł
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Fot. flickr.com/Spoo nk

24 września rozpocznie się Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości” - platforma, podczas której młodzi ludzie będą mieli okazję debatować na tematy związane z przyszłością kraju. W tym roku trzydniowa impreza (24-26 września) odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Forum Organizacji Młodzieżowych „Wspólnie dla Przyszłości” to przeprowadzany corocznie od 2014 r. projekt działaczy młodzieżowych NGO z całej Polski. Podczas wydarzenia uczestnicy mają możliwość debatowania z decydentami życia publicznego, a także wymieniania się spostrzeżeniami dotyczącymi różnych obszarów działań.

Tegoroczna edycja w sposób szczególny będzie odnosić się do tematów bliskich młodzieży. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych dotyczących: zielonego konserwatyzmu, wpływu pandemii na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, przyszłości miast, miasteczek i wsi w Polsce oraz wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

Rola kultury w rozwoju społecznym

Niezmiernie istotne jest szerzenie wśród młodych ludzi świadomości o ważnej roli kultury w rozwoju społecznym. W ramach projektu odbędzie się sieciowanie i integracja licznej grupy działaczy trzeciego sektora (w tym w szczególności organizacji młodzieżowych i członków młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego).

Wcześniejsze edycje Forum odbyły się we Wrocławiu, Opolu, Warszawie oraz Łodzi. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem projektu jest Fundacja Służba Niepodległej, zaś współorganizatorami: Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Fundacja Sapere Aude, Młodzi dla Polski oraz Studenci dla Rzeczypospolitej.

plakat_wdp_670

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy