Robert Lewandowski Najlepszym Sportowcem Polski 2020 Roku

Lewandowski odbierający Golden Player Award
Twitter/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został zwycięzcą plebiscytu na najlepszego Sportowca 2020 roku "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polsat. Tuż za piłkarzem uplasowała się Iga Świątek - mistrzyni French Open 2020. Trzecie miejsce zajął skoczek narciarski Kamil Stoch.

Podczas gali Mistrzów Sportu poznaliśmy laureatów tegorocznego, 86. plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 Roku. Najwyższe wyróżnienie powędrowało do piłkarza Roberta Lewandowskiego.

- Wiedziałem, że ciężka praca jest podstawą sukcesu. Talent to tylko odrobina - powiedział piłkarz po odebraniu statuetki.

Drugie miejsce należało do Igi Świątek, która w minionym roku za sprawą sukcesu we French Open wywalczyła pierwszy w historii tytuł wielkoszlemowy tenisa w singlu.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajął Kamil Stoch, który niedawno wygrał po raz trzeci w karierze rozgrywany na przełomie roku prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a wczoraj w Tittise-Neustadt był pierwszy.

Tuż za podium znalazł się kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz, piąty w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata w kategorii WRC3. Za nim żużlowiec Bartosz Zmarzlik, który obronił tytuł indywidualnego mistrza świata, uplasował się na piątej pozycji. Czołową dziesiątkę uzupełnili: short-tracistka Natalia Maliszewska, zawodnik MMA Jan Błachowicz, siatkarz Wilfredo Leon, Katarzyna Niewiadoma oraz Dawid Kubacki.

Kolegium redakcyjne "Przeglądu Sportowego" przyznało wczoraj także kilka innych wyróżnień. Trenerem Roku został Piotr Sierzputowski, szkoleniowiec Igi Świątek, statuetkę tzw. "Superchampiona" otrzymała utytułowana biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk.

Imprezą Roku okazał się wyścig kolarski Tour de Pologne, a statuetkę odebrała córka Czesława Langa z Lang Team.

W kategorii Sport Bez Barier doceniono Faustynę Kotłowską, niepełnosprawną lekkoatletkę specjalizującą się w konkurencjach rzutowych. Nagrodę w tej kategorii wręczała Anna Lewandowska.

W tym roku nie przyznano nagrody dla Drużyny Roku, ale za to po raz pierwszy w historii plebiscytu wręczono wyróżnienie w kategorii E-sport - otrzymał je Marcin Jankowski.

Ze względu na pandemię Covid-19 odwołano Bal Mistrzów Sportu, który tradycyjnie odbywał się po zakończeniu oficjalnej części uroczystości.