„Republika po południu”. Małecki: Koniec z gazowym szantażem Rosji

Fot. Facebook/Gość Łowicki

- Polska dzięki działaniom rządu PiS będzie bezpieczna energetyczna. Podjęliśmy działania, które zapewnią Polsce dostawy gazu niezależnie od Rosji. Jest to realizacja politycznego testamentu prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki w programie „Republika po południu” na antenie TV Republika.

Wiceminister przypomniał, że umowa, którą otrzymaliśmy w spadku po rządach PO-PSL była skrajnie niekorzystna dla Polski. „Płaciliśmy praktycznie najdrożej za dostawy gazu w Europie” - podkreślił.

- Umowa z Gazpromem wyglądała tak, jakby po obu stronach stołu siedzieli Rosjanie. Rząd Donalda Tuska wręcz chciał przykuć Polskę na gazowym łańcuchu do Władimira Putina do 2037 r. - przypomniał Małecki.

Wiceminister poinformował również, że 1 października 2022 r. „popłynie gaz przez Baltic Pipe”, który zabezpieczy połowę krajowego zapotrzebowania na gaz. Druga połowa tego zapotrzebowania zostanie zaspokojona z krajowego wydobycia, przez terminal w Świnoujściu, który zostanie rozbudowany oraz pływający terminal w Gdańsku.

- Już w przyszłym roku Polska nie będzie musiała kupować gazu od Rosji – podkreślił Małecki i9 przypomniał, że w całości zawdzięczamy to rządom Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy