Razem uczcijmy Powstanie Warszawskie! Specjalne pasmo w TV Republika

Artykuł
W 77 rocznicę tego wydarzenia na naszej antenie będzie można wysłuchać wspomnień, rozmów i dyskusji
Fot. Twitter/@1944pl

W związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Telewizja Republika przygotowała dla Państwa wydanie specjalne. Bądźcie z nami 1 sierpnia o godz. 15:25.

Powstanie Warszawskie było najbardziej heroicznym zrywem podczas II wojny światowej, a jego uczestnicy oddawali życie za suwerenność ojczyzny. W 77 rocznicę tego wydarzenia na naszej antenie będzie można wysłuchać wspomnień, rozmów i dyskusji na ten temat.  

Program na 1 sierpnia:

O godz. 15:26 wprowadzenie historyczne wygłosi dr Krzysztof Jabłonka.

Następnie na temat uczestnictwa dzieci w Powstaniu Warszawskim, o godz. 15:43 wypowiedzą się: Monika Kowaleczko – reżyser filmu „Fajna Ferajna”, Barbara Rybeczko oraz Halina Stańczak-Kryska – uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Dr Adam Buława oraz prof. Bogdan Musiał o godz. 16:09 odpowiedzą na pytanie jak wyglądało Powstanie oraz co zrobili sowieci. 

Godz. 16:33 będzie należała do Tadeusza Płużańskiego – historyka oraz publicysty, który opowie o losie powstańców w czasach komunizmu i stalinowskiego zamordyzmu.

Z kolei o godz. 16:57 zapraszamy na Studio live, gdzie transmisja godziny „W".

Rozmowa z powstańcem ppłk. Waldemar Nowakowski ps. „Gacek” odbędzie się o godz. 17:22.

Ostatnim gościem o godz. 17:46 będzie Agnieszka Łesiuk-Krajewska. A tematem będzie Inauguracja BohaterON, pomoc dla powstańców warszawskich oraz akcje BohaterONu.

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy