Ratusz wskazał kandydatki na Warszawiankę Roku. Wśród nich... Marta Lempart

Artykuł
Wśród kandydatek na Warszawiankę Roku znalazła się... Marta Lempart
Fot. Twitter/@DominikKucinsk

Stołeczny ratusz podał nazwiska dziesięciu kobiet nominowanych w konkursie Warszawianka Roku 2021. Wśród nich znalazły się tak skompromitowane osobistości jak Marta Lempart czy Babcia Kasia.

- Zaangażowane, mądre, empatyczne. Działające na rzecz kobiet, praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego. Na rzecz Miasta Stołecznego Warszawa. Nasze autorytety i nasza duma - tymi słowami Rafał Trzaskowski przedstawił kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2021. 

Faktycznie, na liście znalazły się takie osoby. Należy do nich z pewnością Wanda Trawczyk-Stawska - harcerka Szarych Szeregów, uczestniczka Powstania Warszawskiego, przewodnicząca Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy, z której inicjatywy powstała np. Izba Pamięci dokumentująca Rzeź Woli i powstańcze losy cywilnej ludności Warszawy.

Obok niej, znalazły się jednak takie postaci jak Marta Lempart czy Babcia Kasia - znane z agresji i wyjątkowo wulgarnych wypowiedzi aktywistki proaborcyjnego Strajku Kobiet.

Jak twierdzi ratusz: „Plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy”, a „Tytuł Warszawianki Roku w 2021 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości tj.: otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie”.

W jaki sposób przyczyniły się do tego działaczki, które zasłynęły przede wszystkim obrzucaniem wyzwiskami każdego, kto się z nimi nie zgadza? Nie wiadomo. 

 

 

 

Źródło: tysol.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy