Radwańska odpada w półfinale WTA Katowice

Jan Piasecki, ap 12-04-2014, 16:46
Flickr/ Marianne Brevis/ CC BY-ND 2.0

SPORT | Polka przegrała z Alize Cornet 6:0, 2:6, 4:6. Francuzka w finale zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Carla Suarez Navaroo vs. Camila Giorigi.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry obu zawodniczek. Francuzka mocno zagrywała, lecz często nie trafiała w kort i popełniała więcej błędów. Przełamanie nastąpiło już przy pierwszym gemie serwisowym Francuzki. Agnieszka objęła prowadzenie 2:0, do końca seta nie spuściła z tonu i wygrała wszystkie gemy serwisowe Cornet. Pierwszą piłkę setową Agnieszka miała przy stanie 40:15, lecz nie wykorzystała tej okazji. Za drugim razem nieudanie zagrała Cornet i pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polki 6:0.

Drugi set ponownie dobrze rozpoczęła Francuzka, natomiast Agnieszka wyraźnie „przygasła”. Już w pierwszym gemie Cornet przełamała naszą zawodniczkę. Podobna sytuacja miała miejsce przy drugim gemie serwisowym „Isi”. 22. zawodniczka rankingu WTA objęła prowadzenie 3:0. Czwarty gem miał dramatyczny przebieg. Radwańska aż trzykrotnie nie wykorzystała breakpointów. Francuzka skorzystała ze swojej piątej szansy i podwyższyła swoje prowadzenie do 4:0. Agnieszka wygrała dopiero piątego gema i zmniejszyła wynik do 4:1. Pomimo dużego wysiłku Polka przegrała 6 gema. Siódmy gem ponownie należał do naszej zawodniczki. Agnieszka obroniła pierwszą piłkę setową, lecz przy drugiej była już bezsilna. Drugi set zakończył się zwycięstwem Alize Cornet 6:2/

Trzeci, kluczowy, set zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Agnieszka grała świetnie w pierwszym secie, natomiast Francuzka grała koncertowało w drugim. Pierwszego gema po zaciętej grze wygrała Polka. W drugim "Aga" przełamała Francuzkę. „Isia” kontynuowała dobrą grę i prowadziła 3:0. Czwarty gem obfitował w kontrowersje. Alize Cornet wdała się w sprzeczkę z sędzią spotkania i w brzydki sposób okazywała swoją dezaprobatę dla decyzji pani arbiter. Zmobilizowana Francuzka wygrała jednak swoje podanie i w następnym secie przełamała Radwańską zmniejszając straty do 3:2. Po chwili Cornet wyszła na prowadzenie 4:3. Dobra passa Cornet skończyła się w 8 gemie i Agnieszka wyrównała stan seta na 4:4. W 9 gemie ponownie nastąpił zwrot akcji i „Isia” straciła punkt przy swoim serwisie. W ostatniej odsłonie ponownie tryumfowała Cornet i to Ona awansowała do finału.

Mecz zakończył się zwycięstwem Alize Cornet 6:0. 2:6, 4:6. Finał WTA Katowice zostanie rozegrany 13 kwietnia.