Prognoza pogody 28 stycznia – 1 lutego

Canva

Nadchodzące dni przyniosą sporo opadów, będzie za to stosunkowo ciepło, jak na tę porę roku. W większej części kraju temperatura będzie się utrzymywała powyżej zera.

Nadchodząca noc przyniesie opady deszczu lub deszczu ze śniegiem w całym kraju. Termometry wskażą od -1 stopnia w Rzeszowie do 3 stopni powyżej zera w Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu. Wiatr będzie porywisty, południowo-zachodni.

W sobotę w przeważającej części kraju pojawią się opady śniegu. Na zachodzie i północnym zachodzie będzie padał deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od zera stopni w Białymstoku i Lublinie do 9 w Szczecinie.

W niedzielę na południu oraz wschodzie kraju możemy się spodziewać opadów śniegu, natomiast w centrum i na północnym zachodzie będzie padał deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą od 1 stopnia na północnym wschodzie do 6 stopni na Pomorzu.

W poniedziałek opady śniegu pojawią się na wschodzie oraz w centrum kraju. Temperatura wyniesie od zera stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 3 na północnym zachodzie.

We wtorek opadów śniegu spodziewamy się na południu i zachodzie kraju. Słonecznie będzie za to na północnym wschodzie. Tam też będzie najchłodniej, termometry wskażą -1 stopień. Najcieplej, bo 4 stopnie powyżej zera, będzie na północnym zachodzie.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy