Prezydenta Dudy dla amerykańskiej telewizji. Emisja w najbliższych dniach

Artykuł
Prezydent w rozmowie prezentuje swoje poglądy o rodzinie
Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydenta Andrzej Duda udzielił wywiadu kontrowersyjnemu amerykańskiemu publicyście TuckerowiCarlsonowi na antenie Fox News.

Spotkanie odbyło się przy okazji obecności prezydenta na 76. sesji Zgromadzeni Ogólnego ONZ. Poinformował o tym prezydencki minister Jakub Kumoch.

Duda udzielił także wywiadu m.in. TVN24 oraz TVP Info. Poruszono w nich takie tematy jak globalna reakcja na pandemię, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, czy stosunku Polski i USA.

Jednak w emitowanym w z piątku na sobotę programie Carlsona rozmowa z prezydentem Dudą się nie pojawiła. Wszelkie wątpliwości rozwiał prezydencki minister Jakub Kumoch, który przekazał, iż wywiad zostanie wyemitowany w najbliższych dniach.

„Wywiad nie był na żywo. Zostanie wyemitowany w najbliższych dniach. Grzeczna, kulturalna rozmowa. Tego samego dnia Andrzej Duda rozmawiał też z TVN24, TVP Info oraz Radiem Rampa" – napisał.

TuckerCarlson zasłynął w amerykańskich mediach dzięki swojemu wyrazistymu wizerunkowi. Był zwolennikiem wycofania amerykańskich wojsk z Afganistanu. Popierał pomysł budowy muru na granicy z Meksykiem. Dziennikarz jest też oskarżany m.in. o rasizm i seksizm. Autorski program dziennikarza jest najczęściej oglądanym w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Twitter / Jakub Kumoch

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy