Premiera Jurgena Kloppa i nowe otwarcie Jose Mourinho

facebook.com/LiverpoolFC

Niemiecki szkoleniowiec pierwszy raz poprowadził Liverpool z zespołem Totenhamu Hotspur. Po przebiegu meczu wynik 0:0 dla drużyny Kloppa okazał się cenną zdobyczą w wyjazdowym meczu na White Hart Lane. Chelsea Londym zwyciężyła 2:0 z Aston Villą i Jose Mourinho odetchnął z ulgą.

Mecz Liverpoolu z drużyną Kogutów miał być jednym z najciekawszych starć dziewiątej kolejki Premier League. W pierwszej połowie meczu nie brakowało sytuacji bramkowych, których więcej stworzyli sobie gospodarze. W 10 minucie meczu przed szansą na prowadzenie stanęli jednak goscie z Anfield Road. Świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego wykazał się James Milner, jednak Origi mocnym strzałem głową trafił jedynie w poprzeczką. W polu karnym Hugo Llorisa nieźle się ,,zagotowało”, ale obrońcy Totenhamu wybili piłkę. Kolejne minuty pierwszej połowy przyniosły znakomite okazje bramkowe dla Kogutów. W 28 minucie zawodnik Liverpoolu nagannie stracił piłkę przed swoim polem karnym, odbiorem popisał się Kane po czym zagrał do Clintona. Zawodnik Totenhamu uderzył technicznie w światło bramki, lecz beligijski bramkarz Liverpoolu popisał się znakomitą paradą. Jeszcze lepszą sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Kogutów w 35 min. Po prostopadłym zagraniu Eriksena, sam na sam z bramkarzem wyszedł Kane, jednak uderzył prosto w bramkarza, który skrócił mu kąt uderzenia. Druga połowa była już wyłącznie meczem walki, który toczył się w szybkim tempie. Oba zespoły nie stworzyły sobie żadnych klarownych sytuacji. Było kilka uderzeń na bramkę, lecz nie zagroziły znacznie bramkarzom. Cały mecz był raczej widowiskiem dobrej organizacji gry taktycznej oraz świetnego przygotowania fizycznego piłkarzy.

Dla Jose Mourinho był to bardzo ważny mecz. Roman Abramowicz udzielił mu wielkiego zaufania, mimo bardzo słabych rezultatów. Zawodnicy Chelsea zagrali solidne zawody. Kontrolowali przebieg akcji na boisku i wypunktowali przeciwnika. Pierwszy raz w 34 minucie, kiedy bramkarz Aston Villi popełnił fatalny błąd. Po świetnym pressingu piłkę przejął, wyróżniający się w całym spotkaniu, Willian, po czym dograł piłkę do nadbiegającego Costy, który trafił do pustej bramki. Był to mecz walki, w którym dominowali piłkarze z Londynu. W 53 minucie po znakomitym dograniu Fabregasa piłkę ze zwodem przyjął Costa. Po jego strzale, futbolówka odbiła się od nogi obrońcy i diametralnie zmieniła kierunek lotu. Bramkarz Villi ponownie nie miał szans na wybronę. Pod koniec meczu po świetnym podaniu Williana przed dobrą okazją stanął Fabregas. Hiszpan uderzeniem z ostrego kąta nie trafił jednak w światło bramki.

Jurgen Klopp rozpoczął budowanie nowego projektu od remisu. Nowego szkoleniowca Liverpoolu czeka wiele pracy, żeby the Reds prezentowało najwyższy poziom. Czy Jose Mourinho meczem z Aston Villą na nowo otworzył ten sezon? Przekonamy się już w nadchodzących meczach Ligi Mistrzów oraz Premier League.

Liverpool zajmuje 10 lokatę w tabeli , Totenham Hotspur jest na 7 miejscu. Chelsea Londyn znacznie podniosła się i jest na 11 miejscu. Aston Villa zawitała do strefy spadkowej na 18 lokatę. Liderem Premier League jest Manchester City.

Źródło: premierleague.com