Premier: Wynegocjowaliśmy środki na zdrowie w wysokości miliarda złotych

Artykuł
Morawiecki mówił, że „Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw w Europie”
Fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Dzisiaj możliwości budżetowe są bardzo rozbudowane i o nich rozmawialiśmy na Radzie Ministrów – wynegocjowaliśmy m. in. środki na zdrowie w wysokości 1 mld zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Morawiecki dodał, że kolejnym dużym wydatkiem jest zwiększenie środków na drogi i koleje. – Na to przeznaczymy dodatkowe 10 mld zł – powiedział.

– Zdecydowaliśmy się przeznaczyć w tym roku 6 proc. na fundusz premiowy, który w zeszłym roku był nadwątlony przez COVID19. Chcemy przeznaczyć te środki dla najbardziej zaangażowanych pracowników budżetówki – zapowiedział premier.

– Przeznaczymy 800 mln zł na Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych. To bardzo ważne, aby pomagać najsłabszym obywatelom. Ich włączenie do gospodarki, normalnego funkcjonowania jest naszym absolutnym obowiązkiem – mówił Morawiecki,

Prezes Rady Ministrów dodał, że „zwiększamy nasze wydatki poprzez wsparcie samorządów. Przeznaczamy 8 mld zł - jak wspominaliśmy, ale dzisiaj przesuwamy dodatkowe 4 mld zł dla jednostek samorządu terytorialnego, w szczególności na inwestycje wodno-kanalizacyjne”.

– Warto porównać ile środków przeznaczali nasi poprzednicy na wsparcie dla powiatów, gmin, małych miast na takie projekty, jak drogi, kanalizacje czy projekty wodno-kanalizacyjne. To porównanie dla naszych poprzedników wypada miażdżąco – stwierdził szef rządu.

Morawiecki dodał, że „Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw w Europie”. – Dziś widzimy, że pierwsze oznaki dobrej formy polskiej gospodarki przychodzą, ponieważ ciężko na nią wspólnie pracujemy – powiedział.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy