„Potrójne espresso”. Żuk: Chciałbym, aby jak najwięcej postulatów Kukiz'15 zostało zrealizowanych

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo
Fot. Wikimedia Commons

Gośćmi „Potrójnego espresso” byli Stanisław Żuk z Kukiz '15, Krzysztof Mróz z PiS oraz Jerzy Wcisła z KO. Tematem rozmowy były dzisiejsze wybory na Rzecznika Praw Obywatelskich.

We wtorek podczas jednodniowego posiedzenia, Sejm wybierze RPO. Zgłoszono dwie kandydatury: rekomendowaną przez Prawo i Sprawiedliwość senator Lidię Staroń oraz popieranego przez kluby i koła opozycyjne prawnika, prof. Marcina Wiącka.

Stanisław Żuk na antenie TV Republika zadeklarował, że Lidia Staroń będzie mogła liczyć na jego głos. 

- Ja osobiście nie znam żadnego kandydata. Ważne jest to, że poprzez aktywność pani senator Lidii Staroń w mediach społecznościowych mogłem obserwować jej działania. Jest to osoba wrażliwa społecznie i należałoby zakończyć mówienie "wasz/nasz kandydat". Swój głos oddam właśnie na Lidię Staroń - oznajmił Żuk.

Polityk odniósł się także do porozumienia programowego między PiS a Kukiz'15.

- Ja chciałbym, aby jak najwięcej postulatów ugrupowania Kukiz'15 zostało zrealizowanych - stwierdził. 

Dla Jerzego Wcisły decyzja partii Kukiz'15 jest niezrozumiała. 

- PiS szuka luki, która zrobiła się po wewnętrznych wojnach z Solidarną Polską. Nawet ci czterej posłowie są dla nich zdobyczą. Ja osobiście się dziwnie partii Kukiz'15 - stwierdził. 

- Ja oczywiście poprę pana prof. Marcina Wiącka, który nie ma żadnych powiązań politycznych i nie będzie służył żadnemu ugrupowaniu politycznemu - powiedział. 

Krzysztof Mróz tłumaczył, że partia, do której należy chce służyć Polakom. 

- PiS chce rządzić i przekonać jak najwięcej Polaków do siebie. Ustalenia między liderami odnoście trzech ustaw zostały zawarte z Kukiz'15, a jak będzie dalej to życie pokaże - stwierdził. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy