„Potrójne espresso”. Górska: Niedopuszczalne jest zamykanie kopalni w Turowie.

Fot. wiki / CC BY-SA 4.0 / Werni1

– To jest poważny problem. Z jednej strony Unia Europejska, z którą chcemy mieć dobre stosunki, a z drugiej Czechy na stosunkach, z którymi też nam zależy – komentowała sytuację członkini PiS-u Agnieszka Górska w porannym programie na antenie Telewizji Republika. Gośćmi programu byli również Kazimierz Kleina z KO oraz Urszula Pasławska z PSL.

– Niedopuszczalne jest zamykanie kopalni w Turowie. Niedopuszczalne też jest, żeby polscy politycy popierali stronę Czeską. Na przysłowiowe pstrykniecie palcami, nie da się tego zamknąć i ograniczyć – zauważyła Górska.

Urszula Pasławska z PSL twierdzi, że „rządzić trzeba umieć. Dyskusja między Polską a Czechami trwa już prawie od ponad 5 lat. PSL zawsze jest po stronie interesów Polski. Jednak kara jest już nałożona i nie ma od tego odwołania. Nikt w komisji Europejskiej nie czeka na przelew od Polski, te pieniądze będą odliczone od funduszy. Konieczne dzisiaj jest porozumienie się bezpośrednio z Czechami” – mówiła.

Senator Kazimierz Kleina z KO podkreślił, że Czesi zapewniają, że ciągle chcą dyskusji i nie chcą w taki sposób zamknąć tej sprawy.

Koncesja od KRiT-u

– Myślę, że dobrze się stało, że koncesja została przedłużona. Jestem za pluralizmem mediów. Uważam, że równowaga w mediach jest potrzebna – zapewniła Agnieszka Górska.

– Tyle miesięcy oczekiwania i sporów. Cel były polityczne, chodziło o to, żeby upokorzyć TVN. Po to by zaczął mówić przychylnie o rządzących – domniemywał Senator Kleina.

Politycy na urodzinach

– Myślę, że posłowie Budka, Siemoniak i Neumann sami się ukarali i uznali niezręczność tej sytuacji. Nie byli w tym czasie na ważnym posiedzeniu sejmu. Uważamy raporty NIK-u za ważne. Uczestniczenie w posiedzeniu sejmu, na którym były one ogłaszane, było ważne dla Platformy.

– Nie przywiązuje do tej sprawy takiej wagi. Trudno to inaczej traktować niż pretekst do uporządkowania szeregów partii – przewiduje Urszula Pasławska.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy