Porażka w Toronto. Hurkacz odpada z turnieju

Polski tenisista przegrał z wiceliderem światowego rankingu Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem

Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Toronto. Polski tenisista przegrał z wiceliderem światowego rankingu Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.

W ćwierćfinale imprezy w Toronto początek był bardzo udany dla Polaka. 24-letni zawodnik zwyciężył w pierwszym secie bez większych kłopotów. Przełamał serwis rywala przy stanie 3:2 i do końca tej partii wygrał wszystkie pozostałe gemy.

W tym okresie wrocławianin grał pewnie, spokojnie, konsekwentnie. Miedwiediew irytował się, spoglądał w kierunku trenera, gestykulował. Sprawiał wrażenie, jakby się spieszył, popełniał podwójne błędy serwisowe.

Przy stanie 5:2 i piłce setowej dla Hurkacza, rywal pomylił się, posyłając w aut piłkę przy prostym - wydawało się - zagraniu.

Od tej pory pojedynek stał się jednak znacznie bardziej zacięty. W drugim secie żaden z tenisistów nie przegrał gema przy własnym podaniu, więc o wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim lepszy okazał się Miedwiediew, zwyciężając 8-6.

Trzecia partia miała identyczny przebieg. Nikt nie stracił własnego podania, a w tie-breaku ponownie górą był świetnie serwujący tego dnia Rosjanin (7-5), który zakończył mecz asem.

Źródło: Polskie Radio.24