Pomarańczowi zdemolowali Belgię! Cztery bramki dają Holandii prowadzenie w grupie

Adrian Burzyński 03-06-2022, 23:29
Twitter/UEFA Nations League

128. derby Beneluksu dla Pomarańczowych. W Brukseli drużyna Louisa van Gaala wręcz rozniosła Belgię 4:1, tym samym odbierając reprezentacji Polski prowadzenie w grupie 4. dywizji A. Wyjątkowo niemrawi w piątek Belgowie będą kolejnym rywalem Biało-Czerwonych.

Co ciekawe bacznym obserwatorem meczu na stadionie Króla Baudouina w Brukseli był Czesław Michniewicz. Selekcjoner z pewnością liczył, że przed środowym spotkaniem, uda mu się wyłapać najsłabsze strony rywali - a tych Belgowie pokazali naprawdę sporo.

Podopieczni Roberto Martineza byli bowiem kompletnym tłem dla świetnie dysponowanych Holendrów. W pierwszej połowie długo czekaliśmy na gola, ale akcji - szczególnie po stronie holenderskiej, nie brakowało. Ekipa Oranje wykreowała bowiem aż 11. sytuacji bramkowych i oddała cztery celne uderzenia. Wynik meczu w 40. minucie otworzył dopiero Steven Bergwijn.

Worek z bramkami rozwiązał się jednak w drugiej połowie. Kolejny gol dla Holandii padł po błędzie Dedrycka Boyaty, a składną akcję  pewnie wykończył wówczas Memphis Depay. Niecały kwadrans później Oranje wyprowadzili kolejny cios, kiedy to do siatki trafił Denzel Dumfries. Holandia jednak nie zamierzała się zatrzymywać i po drugiej bramce Depaya było już 4:0.

W ostatniej minucie spotkania honorową bramkę dla gospodarzy zdobył natomiast Michy Batshuayi. Było to jednak zdecydowanie za mało - Holandia zasłużenie wygrała 4:1 i w efekcie objęła prowadzenie w naszej grupie.

Źródło: Telewizja Republika