Polska poza Olimpiadą w Rio de Janeiro i młodzieżowymi mistrzostwami Europy

flickr.com/Catherine Kortsmik/CC BY 2.0

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z Grecją 3:1. Tym samym Polacy stracili szansę awansu do młodzieżowych mistrzostw europy oraz na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Biało-czerwoni stracili awans na 2 minuty przed końcem spotkania.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli młodych reprezentantów Polski. Już w 12 minucie Karelis wyprowadził Greków na prowadzenie. Po niespełna kwadransie Polacy wrócili do gry za sprawą Kacpra Przybyłko. Urodzony w Bielefeld zawodnik SpVgg Greuther Fürth wykorzystał podanie Michała Żyro i doprowadził do wyrównania.

W 86 minucie Kacper Przybyłko minął greckiego bramkarza, lecz nie trafił do pustej bramki. Do 88 minuty utrzymywał się remis, który dawał biało-czerwonym upragniony awans. Dwie minuty przed końcem spotkania sędzia niesłusznie podyktował rzut karny dla Grecji. Jedenastkę wykorzystał Gianniotas, który 3 minuty później ustalił wynik na spotkania 3:1.

Polacy zajmując trzecie miejsce w grupie nie awansowali do finałów młodzieżowych piłkarskich mistrzostw europy. Cztery najlepsze zespoły tych rozgrywek zakwalifikują się do igrzysk olimpijskich w Rio, tak więc również w Brazylii nie zobaczymy biało-czerwonych.