„Polska na dzień dobry. Weekend". Światowa, animowana produkcja o św. Maksymilianie Kolbem. „Max & Me" z udziałem polskiego aktora

Animowana produkcja o św. Maksymilianie Kolbe
fot. YouTube/Dos Corazones Films(screen)

Niezwykły film animowany oparty na historii św. Maksymiliana Kolbe. Maria Kądzielska w programie „Polska na dzień dobry" rozmawiała z producentem filmowym - Pablem Jose Barroso.

Cristiada - wielki sukces międzynarodowego  kina chrześcijańskiego ze znanymi aktorami, a teraz kolejne przedsięwzięcie związane z Polską.

- Celem jest dla nas tworzenie wielkoekranowych produkcji chrześcijańskich.

Chcemy, aby wszystko było na najwyższym, światowym poziomie - podkreślił producent filmu.

Jak Meksyk chce się pochylić nad produkcją o św. Maksymilianie Kolbe? 

- W 2013 roku odwiedziłem cele, w której zmarł o. Kolbe, wtedy zacząłem poznawać jego historię. Św. Maksymilian Kolbe pomógł rosnąć polskiemu kościołowi - podkreśla Pablo Jose Barroso.

Producent podkreśla, że - chcemy dotrzeć szeroko, dlatego zdecydowaliśmy się na animację, która nie jest tak brutalna, jak w filmie fabularnym. Historia opowiadana jest przez starszego mężczyznę, młodszemu, zbuntowanemu dj-owi. Widzimy jak zbuntowany młodzieniec się zmienia. Zachodzi w nim pewna przemiana - kontynuuje. Film ukazuje całe życie św. Maksymiliana Kolbe, od młodości, do czasów oddania życia.

Meksyk i Polskę dzielą tysiące kilometrów, mimo to posiadamy punkt wspólny - zawierzenie Matce Boskiej. - Mam nadzieje, że wszyscy w Polsce będą mieli okazję odwiedzić nasz matkę w Guadalupe.

Max & Me - szczegóły produkcji

Autorem muzyki jest Mark McKenzie, który napisał muzykę do Spidermana. - Oddał wiele emocji, więc mam nadzieję, że widz doceni to przy odbiorze - podkreślił Barroso. Zainwestowaliśmy wiele, aby nasza produkcja była jak najbardziej profesjonalna - dodał. 

Chciałbym dodać, że zaangażowaliśmy Piotra Adamczyka do naszej produkcji. Jest znany z roli papieża na całym świecie.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy